Bulky se sezamem


Výborné bulky, nejenom k přípravě hamburgerů!! Postup není nikterak zdlouhavý a náročený! Zvládne ho každý pečící začátečník, jako jsem já :-).

Recept je na 12, cca 70g bulek :-)

350g hladké mouky
100g polohrubé mouky
půl kostky čerstvého droždí
20g cukru
špetka soli
120ml mléka 
3 vejce do těsta a 1 vejce na pomašlování
115g změklého másla
sezam, nebo mák na posypání

Obě mouky smícháme, přesyjeme do mísy. Uprostřed uděláme důlek, rozdrobíme do něj droždí, posypeme cukrem a zalijeme asi polovinou vlažného mléka. Dáme do tepla a necháme vzejít kvásek.
Postupně přidáváme vejce, zbytek mléka a sůl. Nakonec přidáváme po malých kouskách změklé máslo ( je potřeba zaprácovávat postupně, aby těsto máslo vstřebalo a nelepilo se). 
Když je těsto hezky hladké, mísu překryjeme utěrkou a dáme opět do tepla, minimálně na jednu hodinu kynout.Troubu si předehřejeme na 200 stupňů.
Připravené těsto si na pracovní ploše posypané moukou rozdělíme na 12 dílů. Každý jednotlivý důkladně propracujeme a vytvarujeme z něj kuličku, kterou přeneseme na plech vyložený pečícím papírem. Přikryjeme utěrkou a ještě jednou necháme asi hodinu kynout.Jednotlivé bulky poté natřeme rozšlehaným vajíčkem, posypeme sezamem a dáme péct na 20 minut, dokud nebudou bulky krásně zlaté :-)


Komentáře

Oblíbené příspěvky