Domácí hamburgerNejsem úplný odpůrce hamburgerů! Občas si s mužem, když není zbytí na jeden "skočíme" a obejde se to i bez klasických ženských výčitek, že to není až tak zdravé a tak a tak .... Prostě jednou za čas, jsem pro každou špatnost a i si na ní pochutnám..... :-D. 
Udělat si ale domácí burger, je už zase trošku jiný level, obzvlášť, pokud ho děláte s domácí tatarkou - recept zde a hlavně s domácím houskou - recept zde. Původně jsem to chtěla trochu odfláknout a pečivo koupit... ale byla na mě vyvynut menší nátlak ( modří vědí - Marcelko děkuji, bez toho by to fakt nebylo ono :-)) a do housek jsem se dokopala! Další moje premiéra úspěšně za mnou :-). A nebylo to až tak hrozné :-)
No, co vám budu povidat :-) Výsledek splnil naše očekávání, manžel se přejedl k prasknutí a spokojenost byla na všech stranách :-).
Jediné, co bych vám doporučila při konzumaci je to, abyste seděli někde doma, protože tohle není zrovna ten typ jídla, který se dá jíst ve společnosti :-)
4 bulky
300g mletého hovězího masa
10-15g slaniny na plátky
2 rajčata, nakrájená na plátky
1 červená cibule,  nakrájená na plátky
tatarka
ledový salát
rukola
sýr čedar, plátkový
3 lžíce sojové omáčky ( já používám sojovku, která se podává k sushi)
1 stroužek česneku, rozdrceného
3 lžíce strouhanky

Mleté maso osolíme, přidáme sojovou omáčku, česnek a strouhanku. Důkladně zamícháme, rozdělíme na 4 díly a z nich uděláme placky, které osmažíme na rozpáleném oleji.
Teď už nezbývá nic jiného než vrstvit jednotlivé suroviny na sebe! Jednotlivá pořádí můžete samozřejmě měnit, stejně tak ubírat, nebo naopak přidávat ingredience...
bulka - tatarka - ledový salát - sýr - rajče - slanina - maso - tatarka - cibule - rukola a bulka.
Komentáře

  1. Vyvinut nátlak jo?:o)) Jsem tě jen malinkato pošťouchla:o)

    OdpovědětVymazat
  2. No vždyť :-D Nebýt Tebe, šla bych do obchodu... né pro ty klasické bulky, co prodávají... měla jsem připraveno něco jiného, ale tak domácí je domácí :-). Tak ještě jednou děkuji :-). P.S. potřebuji zkusit také ten chleba :-D

    OdpovědětVymazat
  3. Kdybys chtěla kvásek, tak stačí říct:o)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky