Kynutý mazanec


Velikonoce jsou tady a Velikonoce bez mazance jsou jako Vánoce bez vánočky :-). Na stole nesmí chybět!!! Donedávna jsme mazanec vždy dostali a já to měla bez práce, ale před několika lety jsem se rozhodla, že jako správná hospodyňka se do toho musím pustit také a začala hledat něco "special", k čemu se budu rok co rok vracet a bude to prostě sázka na jistotu :-).
Ten správný recept jsem hledala dlouho, ale stále to nebylo ono a spokojená s výsledkem jsem až tak uplně nebyla... Ano, snědl se vždy,  ostatně to u nás není nic neobvyklého, ale kde jsem vzala recept jsem si nepamatovala už ani u druhého sousta :-).
Volba na letošní pokus padla na recept od Romana Vaňka, internet je jeho receptů na mazanec plný, já nakoukla k Marcelce z Pradobrot a tušila jsem, že asi nešlápnu vedle :-). A trefa to byla přímo do černého - už nikdy nechci jiný :-). 
Jo a málem bych zapomněla.... také si jednotlivé krajíce mažete máslem?? To je zvyk mého muže a já mu nějak nemůžu přijít na kloub :-) Pro mě je nejlepší suchý :-)

Recept je na jeden menší bochánek:

230g hladké mouky
100g polohrubé mouky
3/4 kostky droždí
100 ml vlažného mléka
60g cukru
1 sáček vanilkového cukru
70g změklého másla
1 vejce
špetka soli
kůra z jednoho citronu
35g hrozinek, předem namočených v rumu
35g nasekaných loupaných mandlí
mandlové lupínky na posypání
rozšlehané vajíčko na pomazání




Nejprve si připravíme kvásek. Obě mouky smícháme, prosyjeme přes síto, uprostřed si uděláme důlek, do kterého nalijeme trošku mléko, rozdrobíme droždí a posypeme hrstí cukru. Zakryjeme utěrkou a necháme vzejít kvásek. 

Opatrně zamícháme  a začneme přidávat ostatní ingredience - oba cukry, máslo, vejce, citronovou kůru a mléko a vypracuje vláčné, hladké těsto, do kterého ještě přidáme hrozinky a nasekané mandle. Necháme v míse, přikryjeme utěrkou,  přendáme na teplé místo a necháme asi hodinu kynout. Poté si vytvarujeme bochánek, který přeneseme na plech a necháme znovu kynout další hodinu.  Co radí pan Vaněk: " Správně nakynutý mazanec je tehdy, když se nám těsto po lehkém zatlačení prstem vrátí zpět".
Pak už nezbývá nic jiného, než důkladně pomazat rozšlehaným vajíčkem, posypat mandlovými lupínky, naříznout na povrchu do kříže a dát do trouby na 160 stupňů asi na 45 minut. 







Komentáře

Oblíbené příspěvky