Smoothie z lesního ovoce s mátou


Jsem asi sto let za opicema - doufám, že ne jediná :-D Smoothie samozřejmě dobře znám a také velmi často obdivuji z  nádherných fotek mé kamarádky Báry - budoucí blogerky, která dělá tuto dobrotu ze všeho  možného :-). Sama jsem si ho ale ještě nedělala, za prvé by to můj mini mixér asi nezvládl a za druhé.... no prostě jsem se do toho ještě nějak nepustila, ať už z jakéholi důvodu :-D :-D
Naštěstí dostala moje švagrová Šárka nový mixér k narozeninám a přinesla mi ochutnávku čehosi zeleno-oranžového :-) Pochutnali jsme si na tom moc a tak jsme začaly přemýšlet a plánovat, z čeho bychom mohly smoothi udělat příště :-) Napoprvé z toho vyšlo toto :-) Borůvky, maliny, jahody - dokonalá kombinace, kterou bych mohla pořád, tak proč to nevyzkoušet v tekutém stavu... :-)
Použila jsem zmražené ovoce, které jsem nejprve trošku ohřála,  aby povolilo a šlo lépe mixovat a také abych dostala tu vynikající  šťávu :-).  Z čerstvého to bude v létě zase o ničem jiném, už se těšim, ikdyž  si toho pro své smoothie asi moc neukořistim :-) Předpokládám, že stejně jako loni bude hlavním sklízečem můj syn a slaďoučké plody půjdou rovnou do jeho pusinky :-). 


Na tři porce budete potřebovat:

100g malin
100g jahod
100g borůvek
1/2 pytlíčku vanilkového cukru
2 lžíce vanilkového extraktu
asi 10 lístků máty

Ovoce rozmixujeme, přidáme vanilkový extrakt, mátu a vanilkový cukr a znovu pečelivě rozmícháme. Pokud bude ovoce stále kyselé, můžeme dosladit. 
My na nic nečekaly a vypily jsme hned, ale pokud chívli vydržíte, dáte do lednice vychladit, dostanete skvěle osvěžující nápoj, nejenom na léto :-)

Komentáře

Oblíbené příspěvky