Salát s grilovanou cuketouDostala jsem chuť na trochu vitamínů a  zároveň  mě také o nějaký "zdravý" recept poprosila už dříve moje kolegyně ( doufám, že se alespoň trošku trefim do chuti.... :-) ). Stále nějak nebyl čas a dnes to nakonec byla rychlá a neplánovaná akce :-).
Základ salátu jsou ugrilované plátky cukety, ke kterým pak může vlastně přidat cokoliv dle chuti.... Já jsem navíc přidala i trochu netradiční ingredience do zeleninového salátu a to jsou borůvky :-). Pokud se vám to nebude zdát, vynechte je, ale chuti to neuškodí a salát to oživí a to nejen barevně. Je ale fakt, že když jsem salát připravovala a stále tápala 
co ještě přidat, aby to bylo, alespoň podle mě ono, pohled na zbylé borůvky na lince mě přesvědčil :-) Ta barva tam prostě nesmí chybět :-D.
Takže za mě... kombinace zeleniny a ovoce - ANO :-)
2 větší cukety
2 kusy salátu Little Gem, nebo srdíčka
větší hrst rukoly
červená a žlutá chery rajčátka
1 jarní cibulka, jen bílou část nakrájenou kolečka
hrst borůvek
slunečnicová semínka
parmazán

Na zálivku:
3 lžíce olivového oleje
1 lžíce balsamicového octu
sůl
šťáva z citronu ( dala jsem menší půlku)


Odřízneme oba konce cukety a pomocí škrabky odkrajujeme tentké plátky po celé její délce. Tímto způsobem zpracujeme cuketu po jejím celém obvodu ( zbytek  můžete do salátu také nakrájet - já to nedělala, nebo  udělat např. cuketovou polévku).
Cuketové pláty dáme na gril, nebo suchou, rozpálenou pánev a opékáme, než nám lehce zhnědne. Dáme stranou a necháme vychladnout.
Pak už vrstvíme zeleninu do mísy - salát, rukolu, cuketu - lehce promícháme. Na to položíme rozpůlená chery rajčátka, borůvky, jarní cibulku, posypeme slunečnicovými semínky a zakapame zálivkou :-).

Komentáře

  1. Super! Tak to mě opravdu nalákalo a asi si to zkusím vyrobit!

    OdpovědětVymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky