Borůvkový koláč s mandlemiNa borůvkách jsem letos ještě nebyla... volila jsem tu nejsnažší cestu a koupila si je... :-) To ale neznamená, že se na ně  ještě do lesa nevypravim, takže  tohle snad není jediný letošní dezert z borůvek :-).
Tento koláč se řadí spíš mezi ty klasičtější, i když .... křupavé mandle v těstě udělají také své :-). Na přípravu není nikterak náročný - smícháte nejprve sypké, pak mokré suroviny, vše dohromady a je to! A další velké plus je, že není suchý a dusivý, ale naopak 
krásně vláčný a ... je prostě dobrý :-).Pekla jsem ve formě o průměru 20cm

220g hladké mouky
lžička prášku do pečiva
špetka soli
100g cukru
2 vejce
70g másla, změklého
200ml mléka
1 lžíce vanilkového extraktu
120g borůvek
50g plátků mandlí (cca 40g nasekaných v mixéru, zbytek na dozdobení)

V menší míse smícháme všechny sypké ingredience - mouku, prášek do pečiva, sůl a cukr.

Do větší mísy si rozklepneme vajíčka, přidáme máslo a zlehka začneme šlehat. Když se nám vajíčka i máslo spojí, začneme postupně přilévat mléko a také vanilkový extrakt.

Do "mokré " směsi začneme postupně přisypávat sypké ingredience a zlehka zašleháváme, aby se vše spojilo v jednolité těsto.  Nakonec přisypeme borůvky a opatrně je vmícháme do těsta.

Do máslem vymazané a hladkou moukou vysypané formy nalijeme těsto a dáme do předehřáté trouby. Pečeme na 170 stupňů zhruba 50-60 minut. Koláč je hotov, když zůstane špejle suchá  a koláč má krásně zlatavou barvu.Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky