Brownies kolečka s řeckým jogurtem


Další z řádky dezertu se kterými jde v kuchyni snadno a jednoduše kouzlit. Stačí trochu pozměnit, upravit, přidat jinou chuť a brownies může být pokaždé jiné :-) Tentokrát jsem doplnila více méně klasické brownies hustým bílým jogurtem, malinko osladila a přidala trochu kyselého ovoce a k tomu osvěžující mátu..... :-)Může se něco roplívat na jazyku víc než tohle :-)? Nemůže, protože i v tomhle parném počasí nebudete mít pocit, že jste si právě zaplácli žaludek na čtyři hodiny dopředu, ale spíše navnadí na to, že u jednoho kousku rozhodně neskončíte ( v tom případě už ale negarantuji plnost žaludku :-D).
Recepty na brownies ráda střídám a hledám, která pro mě/nás bude ten NEJ. Téměř pokaždé si recepty upravuji dle mých chutí a většinou dost ubírám v předepsaných ingrediencí, hlavně teda v cukru :-) I když sladké miluji, občas se až děsim, jak by takové pochoutka jako tahle mohla dopadnout.... Posuďte sami :-) Množství surovin je na čtvercovou formu cca 23x23cm...  
Takže např. : 375g másla, anebo....... a teď se podržte..... 450g cukru!!! To je bezmála půl kila!!! Nevěřila jsem svým očím a množství všeho rapidně osekala. Myslím, že s půl kilem cukru by to bylo skoro nepožívatelné.....
Za mě ( a zcela jistě i za manžela) je tato úprava víc než dobrá :-) Takže tady máte mojí verzi, která se mi zdála tak akorád :-)


100g hladké mouky
1/2 lžičky prášku do pečiva
180g hořké čokolády
190g másla, rozpuštěného
100 - 120g cukru
1 lžička vanilkové esence
3 vejce
špetka soli

150g bílého řeckého jogurtu
1 lžíce cukru moučka 
borůvky a červený rybíz
máta

navíc:
kulaté vykrajovátko
V menší misce smícháme mouku, prášek do pečiva a sůl.

Ve vodní lázni si necháme  rozpustit máslo a čokoládu, nalámanou na čtverečky. Jakmile je vše rozpuštěno, smícháme v jednolitou směs, odstavíme a necháme vychladout. 

Ve větší míse vyšleháme ručním mixérem na vysokou rychlost veje, cukr a vanilkovou esenci do krémova. Pomalu přiléváme čokoládovou směs a nakonec vsypeme suché přísady. 

Důkladně promícháme a přelijeme do vymazané a hladkou moukou vysypané formy. Pečeme v předem vyhřáte troubě na 170 stupňů cca 35-40 minut, dokud nebude brownies na povrchýu suchý a na dotek téměř tuhý. 

Necháme zcela vychladnout a poté můžeme začít  vykrajovat kolečka. Pokud by se vám to nedařilo a korpus zůstával ve vykrajovátku, můžete si na povrchu brownies vykrajovátkem naznačit požadovaný kruh a pak nožem lehce obkreslit a vyříznout :-)

Na jednotlivá kolečka naneseme jogurt, ozdobíme ovocem a mátou a lehce poprášíme moučkovým cukrem.

Komentáře

Oblíbené příspěvky