Brownies raz, dva, tři


Divíte se názvu :-)? Brownies... to je jasný, ale proč raz, dva, tři...??? 
Nebudu vás dlouho napínat a prozradím to :-) Toto brownies se skládá jen a pouze ze tří surovin a například mouku v něm nebudete vůbec potřebovat! 
Vlastně by to šlo uplně dobře i ze dvou, ale já jsem si přidala navíc ještě vlašské ořechy, které toto zajímavé brownies skvěle doplnilo a rozhodně tam nebylo navíc. 
Tento recept jsem našla a uložila už před nějakou dobou, skoro na něj zapomněla, ale při hledání inspirace a pročišťování záložek ho znovu objevila a rozhodla se to prostě zkusit... jestli to bude opravdu fungovat :-) A...? No opravdu to funguje :-). 
Takže co jsou ty dvě zbylé ingredince, díky kterým vám absolutně nenáročná příprava  i s pečením samotného brownies vyjde zhruba na třicet minut času :-) ? Nutella a vejce :-)


Pekla jsem na čtvercovém plechu cca 24x24 cm, což by mělo být asi maximum, vzhledem k tomu, že brownies už více nenabyde.


250g nutelly
4 vejce
hrst vlašských ořechů


Vejce si rozklepneme do hlubší mísy a šleháme, dokud nám výsledná světlá hmota nezvětší svůj objem minimálně 2x, či 3x. Trvá to zhruba 5-7 minut.  

Odvážené množství  nutelly přendáme do misky a necháme na chviličku povolit v mikrovlnce ( stačí opravdu chvíli zahřát).

Nutellu přiléváme po částech k vyšlehaným vajíčkům a důkladně promícháme, aby se obě suroviny spojily.

Ořechy si nožem nasekáme na drobné kousky, přihodíme k "těstu" a společně zapracujeme.

Připravený plech si vymažeme máslem a vysypeme buď hladkou moukou, nebo v případě, že byste chtěli mít brownies uplně bez lepku, je možné použít např. kakao, nadrcené vlašské ořechy, kokosovou moučku....

Dáme do vyhřáté trouby a pečeme zhruba 20 minut na 165 stupňů. Pokud se těsto nelepí na špejli, je hotovo :-).p.s. nejdená se o reklamu na Nutellu :-)

Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky