Cheesecake se skořicovou polevou


Sychravý podzim mám svým způsobem moc ráda! Čas od času je super strávit den v teple domova, když venku fouká vítr,  teplota je jenom lehce nad nulou, mrholí a vy na to všechno můžete koukat z okna, popíjet horký čaj, nebo kakao a ujídat něco dobrého.... třeba něco moc dobrého, co je navíc ošperkované o voňavou skořici, která mi ten krásný podzim jen dokresluje :-).
Často jí sypu do moučníků... k jablečnému koláči je fantastická a neméně tolik k cheesecaku.

Je pravda, že skořice v něm není tolik - je to jen poleva, která je ještě nepravidelně politá přes celou plochu, takže máte pocit, že si ji až tak neužijete... ale opak je pravdou! I tak malé množství stačí k tomu, aby rozzářila chuť  a ovoněla už tak jemný koláč, jakým právě  tento cheesecake je!cheesecake jsem dělala do čtvercové formy 26x26cm

korpus:
440g tmavých sušenek ( já použila esíčka, ta se skořicí)
170g másla

náplň:
250g lučiny
250g tučného tvarohu
130g cukru moučka
1 lžička vanilkového extraktu

poleva:
40g másla
50g cukru
3 lžičky skořice


Sušenky nasypeme do mixéru a několika impulzy je rozdrtíme na jemnou, sypkou moučku.

Máslo vložíme do hrnečku, dáme zahřát na pár vteřin do mikrovlnky, aby se nám z větší části rozpustilo a poté cpřelijeme k rozdrceným sušenkám.

Společně promícháme, vznikne nám drobivé "těstíčko", které vsypeme do připravené formy, pravidelně rozprostřeme po celé ploše a prsty přimáčkneme ke dnu formy. Pokud to půjde zarovnáme do jedné roviny.

Lučinu i tvaroh smícháme dohromady a společně vyšleháme do lehkého krému. Přisypeme cukr a vanilkový extrakt a zapracujeme do tvarohové směsi, kterou poté vlijeme na připravený sušenkový základ.

Máslo necháme rozpustit v malém rendlíku, přisypeme cukr a skořici a společně zahříváme, než se cukr částečně nerozpustí.

Na připravený cheesecake začneme lžičkou ledabyle lít skořicovou směs - dělejte větší tečky cik cak po celé ploše cheesecaku -  ty pak pomocí špejle roztíráme do všech stran, aby vznikly různě velké "pavučinky!.

Dáme do vyhřáté trouby a pečeme 35 minut.Komentáře

Oblíbené příspěvky